Tym razem ekologicznie - o POS

nad tym, jakich środków chemicznych używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej szkodliwych dla środowiska, są proszki do prania. Zawierają między innymi fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może być przyczyną p

Dodane: 13-09-2016 18:39
Tym razem ekologicznie - o POS

Kwestia ekologii

Obecnie sprzęt AGD jest dość oszczędny. Dotyczy to również sprzętu używającego wody - czyli pralek i zmywarek.

Ale jeśli przejmujemy się ekologią, musimy się zastanowić nad tym, jakich środków chemicznych używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej szkodliwych dla środowiska, są proszki do prania. Zawierają między innymi fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może być przyczyną problemów w ekosystemie.


Polska - kraj deficyty wody

Woda - najistotniejsza rzecz na świecie. Bez niej nie istniałoby życie na Ziemi. Z perspektywy biochemii jest niezwykle ciekawym obiektem badania, ponieważ ma unikalne cechy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak woda jest ważna, jednak czy pamiętamy o tym na co dzień?

W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania drzew, nic jej nie zatrzymuje. Sytuacja jest zła - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Domowa chemia

Kosmetyki i chemia domowa wbrew pozorom mają sporo wspólnego. W obu tych produktach mogą znaleźć się substancje drażniące naszą skórę i źle wpływające na nasze zdrowie. Dlatego coraz częściej można spotkać z domostwami w których stosuje się tylko i wyłącznie ekologiczne produkty.

Takie eko sprzątanie nie jest droższe od chemicznego, a na pewno zdrowsze i bezpieczniejsze. Trzeba nabrać tylko wprawy w tego typu sprzątaniu i nie zniechęcić się kiedy coś nie chce się doczyścić w trybie natychmiastowym.© 2019 http://informator.konin.pl/