Warto znać swoje prawa

raz czego można się na nich spodziewać, a w wielu sytuacjach mogą one bardzo zaskoczyć. W zależności od charakteru naszego uczestnictwa w rozprawie, warto poszukać dodatkowych informacji oraz przygotować się do roli, jaką będziemy

Warto znać swoje prawa radcy prawni Śląsk

Jak przygotować się do rozprawy?

Jeśli pojawiła się konieczność odbycia rozprawy sądowej, warto odpowiednio się do niej przygotować. Nie każdy wie jak przebiegają tego typu procesy oraz czego można się na nich spodziewać, a w wielu sytuacjach mogą one bardzo zaskoczyć. W zależności od charakteru naszego uczestnictwa w rozprawie, warto poszukać dodatkowych informacji oraz przygotować się do roli, jaką będziemy musieli spełnić. W tym celu warto zasięgnąć odpowiednich porad prawnych, a uzyskać je można w specjalnych poradniach lub kancelariach adwokackich. Zawsze warto korzystać z pomocy sprawdzonych osób, które odznaczają się doświadczeniem i wiedzą, jakiej nie posiadają osoby niezwiązane z prawem. Dzięki temu pójdziemy na rozprawę bez stresu.


Prawo - filozofia a teoria

Wzajemny stosunek między filozofią i teorią prawa pozostaje przedmiotem sporów. Najczęściej uznawane są one za nauki odrębne, choć blisko spokrewnione. Coraz częstsza jest jednak tendencja do ich ścisłego łączenia. Można jednak również spotkać opinie uznające filozofię prawa za naukę ogólniejszą, zawierającą teorię prawa. Niekiedy też obu pojęć używa się jako synonimów.

Teoria i filozofia prawa wypracowały odmienne podejścia do refleksji teoretycznej nad prawem. Filozofia prawa jest bardziej ogólna i abstrakcyjna. Bada istotę prawa, jego podstawy ontologiczne, założenia epistemologiczne i aksjologiczne. Często ma charakter normatywny, zajmując się prawem takim, jak być powinno. Tradycja filozoficznej refleksji nad prawem sięga starożytności.

Teoria prawa jest nauką znacznie młodszą, związaną bezpośrednio z rozwojem pozytywizmu prawniczego (a więc z końcem XIX wieku). Prawny pozytywizm jest dla teorii prawa punktem wyjścia, jako że jest ona zainteresowana konkretną rzeczywistością prawną, taką jaka została ustanowiona przez prawodawcę (choć badaną na znacznie wyższym poziomie ogólności niż w przypadku nauk dogmatycznoprawnych).

Wyraźne oddzielenie filozofii i teorii prawa jest charakterystyczne szczególnie do krajów postkomunistycznych (choć jest spotykane także w nauce zachodniej). W okresie komunizmu filozofia prawa była odrzucana jako nienaukowa i mająca charakter burżuazyjny. Przeciwstawiano jej "naukową" (tzn. opartą na podstawach marksistowskich) teorię państwa i prawa.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_prawa


Najlepszy adwokat na rozprawę

Czasem każdemu przydarza się sytuacja, w której konieczna będzie pomoc prawnika. Samodzielnie niewiele moglibyśmy zdziałać w sądzie, a wynika to przede wszystkim z konieczności posiadania odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Jedynie odpowiednio wyszkolona osoba, posiadająca doświadczenie może swobodnie poruszać się w dziedzinach prawa, dlatego czasem warto skorzystać z jej pomocy. Dobry adwokat pomoże nam na każdym etapie postępowania sądowego, a także przygotuje nas na wszystkie okoliczności. Stojąc w obliczu takiej potrzeby, warto znaleźć sprawdzonego adwokata, który zapewni nam najwyższą jakość usług i nie spowoduje dodatkowych problemów lub niejasności. Obecnie znajdziemy go bez problemu.



© 2019 http://informator.konin.pl/