Zdarza się, że nadchodzi ta chwila w naszym życiu kiedy musimy zdecydować się na zaproszenia weselne.
W pierwszej kolejności jednak warto przejrzeć kilka wzorów na , by znaleźć kartę, która perfekcyjnie pasuje do naszego wesela.

Definicja Quillingu

klasyczne zaproszenia ślubne
Quilling (ang.
?nawijać na pióro lub rurkę?1) technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Przygotowane elementy najczęściej naklejane są na zdobioną powierzchnię tak, że powierzchnia paska papieru jest w stosunku do niej prostopadła.

Rzadziej z elementów skleja się samodzielne kompozycje dekoracyjne.

Technika wywodzi się prawdopodobnie z jubilerskiej techniki filigranu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Quilling

Tradycja imienin

Imieniny ? zwyczaj świątecznego obchodzenia (czasami hucznego) dnia świętego lub błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza lub innego dnia, tradycyjnie przypisywanego temu imieniu.

Zwyczaj szczególnie popularny w Polsce (z wyjątkiem Górnego Śląska i Kaszub), ale także obecny w regionach katolickich np.

Bawarii.
Imieniny obchodzi się również w Bułgarii, w Grecji, w Szwecji, w Czechach, na Węgrzech i Łotwie, a kiedyś i w Rosji.
W Szwecji oficjalną listę imienin publikuje Królewska Szwedzka Akademia Nauk.

Zwykle wiąże się ze składaniem życzeń i wręczaniem prezentów solenizantowi.

Czasem można spotkać się ze zwyczajem, że jeśli jest więcej niż jeden święty lub błogosławiony (patron) imienia (tj.

jeśli jest kilka dat imienin w kalendarzu), imieniny obchodzi się w dniu wypadającym jako pierwszy w kolejności po urodzinach.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Imieniny

Wybór ślubnych zaproszeń

klasyczne zaproszenia ślubne Kwestie zaproszeń ślubnych to nie lada kłopot w planowaniu wesela. Często zdarza się bowiem, że para młoda ma odmienne gusta i ciężko dopasować pasujący wzór kartki.

Problemy są też z napisaniem tekstu na zaproszenie, czy wybranie koperty. Mnogość rodzajów zaproszeń wcale nie ułatwia zadania: wycinane, koronkowe, na grubym papierze, pozłacane, składane, proste.

Można spędzić naprawdę dużo czasu szukając czegoś dla siebie, może dlatego sporo par decyduje się na zamówienia indywidualnych wzorów przez nich przygotowanych?.