Najlepsza sztukateria

domach warto pamiętać o tym, by panowała harmonia zgodna z tym, co my sami nosimy w sobie. Klasyczne piękno chyba najczęściej odpowiada naszym gustom, toteż sztukateria elewacyjna staje się coraz bardziej powszechna i zdobi nasze

Najlepsza sztukateria

Współczesny design i

Idąc za modą szybko można zbłądzić, bowiem w życiu od trendów bardziej liczy się swój osobisty styl i indywidualne preferencje. Z tej racji także i w naszych domach warto pamiętać o tym, by panowała harmonia zgodna z tym, co my sami nosimy w sobie. Klasyczne piękno chyba najczęściej odpowiada naszym gustom, toteż elewacyjna staje się coraz bardziej powszechna i zdobi nasze elewacje sprawiając, iż są one po prostu mniej nudne. Warto jest także zauważyć, że również i w naszych wnętrzach można zamontować sztukaterię. Nadaje ona piękna i wdzięku każdemu pomieszczeniu, a szczególnie dobrze sprawdza się w pokojach, gdzie przyjmowani są goście. Design to przede wszystkim dobry smak, a więc jeśli i my chcemy, aby był on obecny w naszym życiu, zdecydujmy się na sztukaterie już dziś.


Sposoby wykorzystywania domowej sztukaterii

Domowa może być wykorzystywana na bardzo różne sposoby. Z jednej strony jest ona w oczywisty sposób elementem sztuki, ale z drugiej posiada wyraźne walory użytkowe. Dzieje się tak dlatego, że domowa zamieszczana jest nie tylko w salonach, ale też w kuchniach i na domowych korytarzach. Natomiast czas wykonania domowej sztukaterii jest bardzo różny i zależy od tego, jakiego rodzaju ma być domowa i w jakim miejscu ma ona zostać wykonana. Oczywiście termin rozpoczęcia prac nad domową sztukaterią uzależniony jest tego, kiedy zostanie przyjęte zlecenie na jej wykonanie i jak szybko osoby wykonujące taką sztukaterię będą mogły przyjechać na miejsce jej wykonania.


Architraw , krótka definicja z Wikipedii

Architraw (epistyl, nadsłupie) ? główny (najniższy) poziomy człon belkowania antycznego, który podtrzymywał belki stropu.

Spoczywał on bezpośrednio na kolumnach. Architraw występuje we wszystkich porządkach architektonicznych. W porządku doryckim miał formę prostej gładkiej belki, natomiast w pozostałych, jego płaszczyzna dzieliła się na trzy fasciae, z których najwyższa była najbardziej wysunięta.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Architraw



© 2019 http://informator.konin.pl/