Marokańskie sekrety urody

i w całości robione ręcznie, co rzeczywiście przyciąga uwagę. Kosmetyki naturalne całymi garściami czerpią inspirację ze świata. W Polsce w ostatnim czasie dużą popularność zyskały kosmetyki orientalne, pochodzące na przykład z kr

Marokańskie sekrety urody naturalne olejki do twarzy

Jak dopasować dla siebie kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne mają ogromne rzesze fanów, a ich wybór na rynku staje się coraz bardziej szeroki. Oferowane są nawet kosmetyki w całości robione ręcznie, co rzeczywiście przyciąga uwagę. Kosmetyki naturalne całymi garściami czerpią inspirację ze świata. W Polsce w ostatnim czasie dużą popularność zyskały kosmetyki orientalne, pochodzące na przykład z krajów arabskich czy Indii. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się między innymi farby ziołowe z dodatkiem henny, naturalnego barwnika czy olejki do pielęgnacji włosów.

Do wyboru mamy też orientalne kosmetyki do twarzy i ciała oraz perfumy. Generalnie, kosmetyki naturalne są obecnie niezwykle popularne, tak samo jak kosmetyki pochodzące z innych części świata.


Co cechuje kosmetyki naturalne?

Dbanie o swój wygląd to obecnie istotna kwestia. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz ciekawych zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej, które pomagają nam utrzymać skórę i włosy w dobrej kondycji, a czasami nawet zlikwidować dręczące nas kompleksy. Na co dzień dużą uwagę zazwyczaj przywiązujemy do używanych kosmetyków.

Odpowiednie nawyki pielęgnacyjne często są w stanie przynieść naprawdę zadowalające rezultaty. Kupując kosmetyki trzeba mieć na uwadze przede wszystkim fakt, by były one odpowiednie dla naszej skóry/włosów/paznokci itp. Co to oznacza? Jeśli masz włosy kręcone i mocno przesuszone, musisz sięgnąć po maskę, która została dla nich stworzona i ma właściwości mocno nawilżające.


Wikipedia, hasło szampon

Szampon ? zazwyczaj płynny środek do mycia włosów, zawierający ciekłe mydło, substancje pieniące oraz substancje pomocnicze, takie jak związki zapachowe, odżywcze, nawilżające, antystatyczne, natłuszczająco-nabłyszczające, lecznicze i koloryzujące włosy.

Słowo "shampoo" pochodzi od nazwy tradycyjnego perskiego i hinduskiego masażu włosów z użyciem wyciągów z ziół, a do Europy trafiło dzięki żeglarzom.

Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku do mycia głowy wykorzystywano szare mydło, które z uwagi na zasadowy odczyn miało niekorzystny wpływ na włosy - stawały się matowe i trudne do rozczesania. Aby temu zapobiec, stosowano dodatkowo środki o odczynie kwaśnym, np. ocet.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szampon



© 2019 http://informator.konin.pl/