Krótko o przychodniach weterynaryjnych i weterynarzach

listy. Nie każdy weterynarz to dobry weterynarz.Coraz więcej weterynarzyZwierząt domowych, jak pupili, przybywa- a co za tym idzie i przychodni weterynaryjnych jest coraz więcej. Jest popyt to musi być i podaż. Na fali nowo powsta

Krótko o przychodniach weterynaryjnych i weterynarzach Wizyta z psem u weterynarza nie zawsze jest przyjemna, jednak dobrze jest zdecydować się na profesjonalny gabinet. Warto poszukać i mieć pewność, że nasz pupil trafi w ręce profesjonalisty. Nie każdy weterynarz to dobry weterynarz.

Coraz więcej weterynarzy

Zwierząt domowych, jak pupili, przybywa- a co za tym idzie i przychodni weterynaryjnych jest coraz więcej. Jest popyt to musi być i podaż. Na fali nowo powstających przychodni może być ciężko wybrać tą najbardziej rzetelną.

Absolutnie nie zniechęcam do chodzenia ze zwierzakiem do nowo otwartych przychodni, jednak jeżeli taka przychodnia ma złe opinie to zastanowiłbym się dwa razy zanim bym o niej poszedł. Ważna jest również sprawa oferowanych usług dodatkowych, takich jak zabiegi operacyjne, prześwietlenia czy porady dietetyczne dla otyłego zwierzaka.


Wikipedia o historii zawodu weterynarza

Za pierwszego w historii lekarza weterynarii uważa się Urlugaledinna, wymienianego w zapiskach sprzed 3000 p.n.e. z Mezopotamii jako osoby leczącej zwierzęta. Kolejnych przełomów w tej dziedzinie dokonywali również i pionierzy medycyny ? jak Hipokrates, czy filozofowie jak Arystoteles, czy też wynalazcy jak John Boyd Dunlop. Pierwsza lecznica dla zwierząt powstała w III w. p.n.e. w Indiach za panowania króla Aśoki. Przełomowymi były również średniowieczne dzieła: Canon medicinae Avicenny czy Anatomia del cavallo Carlo Ruiniego.

Za najstarszego sławnego weterynarza w Polsce może być uznany kowal Konrad Królewski (1532) - autor książki Sprawa a lekarstwa końskie. Za patrona lekarzy weterynarii uważany jest w Polsce św. Eligiusz.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_weterynarii


Uczulenia naszych pupili

Jeszcze kilka lat temu alergia była rzadkością pośród ludzi i alergików było naprawdę niewiele. Z biegiem lat osób uczulonych przybywa, a żeby tego było mało również i domowe zwierzęta zaczynają cierpieć na tę przypadłość.

Najczęstszymi alergiami występującymi u zwierząt są alergie pokarmowe objawiające się świądem, bąblami, zaburzenia żołądkowo-jelitowe takie jak biegunki i wymioty oraz zmiany wtórne będące skutkiem reakcji zwierzęcia na na świąd: strupy, otarcia, przebarwienia. Gdy zauważymy niepokojące objawy u naszego pupila należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza weterynarii w celu ustalenia alergenu. Niestety nie ma skutecznej metody leczenia alergii pokarmowej- jedynym sposobem jest wyeliminowanie pokarmu uczulającego z diety zwierzęcia.



© 2019 http://informator.konin.pl/