Jak sobie poradzić z niechcianymi gośćmi?

danie wszelkich starań o to, żeby nie była ona szkodliwa dla ludzi, zwierząt i roślin. Powinno się ją przeprowadzać jedynie w tym miejscu, w którym jest to naprawdę konieczne. Wybór najlepszego sposobu przeprowadzanej dezynsekcji

Jak sobie poradzić z niechcianymi gośćmi? Jak pozbyć się insektów z domu?

Wybór sposobu przeprowadzanej dezynsekcji

Podstawową zasadą dobrze przeprowadzanej dezynsekcji jest dbałość o środowisko naturalne i dokładanie wszelkich starań o to, żeby nie była ona szkodliwa dla ludzi, zwierząt i roślin. Powinno się ją przeprowadzać jedynie w tym miejscu, w którym jest to naprawdę konieczne. Wybór najlepszego sposobu przeprowadzanej dezynsekcji uzależniony jest od rodzaju robactwa, które trzeba zwalczyć oraz podatności środowiska na drażniące czynniki środków dezynsekcyjnych. Prawdziwym sprawdzianem dla przeprowadzonej dezynsekcji będzie fakt, czy robactwo nie zacznie się znowu pojawiać w ciągu kilku miesięcy po jej przyprowadzeniu. Ponowne użytkowanie odrobaczonych pomieszczeń będzie możliwe po ich wymyciu i dokładnym wywietrzeniu.


Dezynsekcja w szkole

Szpital musi pozostawać miejscem sterylnym. Dlatego, jeżeli pacjenci lub personel szpitala zauważą gdzieś robaki, nawet najdrobniejsze, to obowiązkowo przeprowadzona zostanie dezynsekcja. Może ona nawet spowodować zamknięcie części lub całego oddziału szpitalnego. Także dyrekcja szkoły jest zobowiązana do tego, żeby dzieci przebywały w czystych, prawie sterylnych pomieszczeniach. Dlatego, jeżeli pojawi się w szkole jakieś robactwo, a dezynsekcja przeprowadzana przez pracowników szkoły nie okaże się skuteczna, to trzeba będzie zamówić usługi firmy dezynsekcyjnej. Inaczej jest w warunkach domowych, gdzie gospodynie nawet przez kilka miesięcy starają się zwalczyć domowe robactwo, ale one także muszą czasami zdecydować się na przeprowadzenie poważniejszej dezynsekcji.


Definicja dezynsekcji

Dezynsekcja ? tępienie szkodliwych owadów (zwłaszcza pasożytniczych jak: muchy, komary, pchły, wszy, pluskwy i karaluchy), ich jaj i larw, ze względów sanitarnych i gospodarczych. W szerszym znaczeniu niszczenie stawonogów w ogóle.

Dezynsekcję można wykonać przez zastosowanie środków fizycznych (para, ogień, gorące powietrze, promieniowanie ultrafioletowe), mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie), chemicznych (środki owadobójcze) i biologicznych (zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dezynsekcja



© 2019 http://informator.konin.pl/