Energetyka słoneczna - fakty, porady, koszty

yjny Układ pompowyŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Instalacja_solarna Pozyskiwanie energii ze Słońca Instalacje dotyczące odnawialnych źródeł energii cieszą się rosnącą popularnością. W nowoczesnym budownictwie wiele obiektó

Energetyka słoneczna - fakty, porady, koszty inwerter sma

Z Wiki - układy instalacji solarnych

Układy instalacji solarnych
Bezpośrednie
Układ do podgrzewania wody bez zasobnika
Układ do podgrzewania wody z zasobnikiem
Pośrednie
Układ grawitacyjny
Układ pompowy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Instalacja_solarna


Pozyskiwanie energii ze Słońca

Instalacje dotyczące odnawialnych źródeł energii cieszą się rosnącą popularnością. W nowoczesnym budownictwie wiele obiektów jest bardzo ściśle związanych z tymi odnawialnymi źródłami energii. Także starsze obiekty budowlane, po przeprowadzeniu gruntownych remontów są poddawane także zmianom dotyczącym zasilania w prąd. Panele słoneczne i fotowoltaiczne są dzisiaj naprawdę bardzo opłacalne, a nowe generacje tego typu instalacji sprawiają, że energia pozyskiwana jest ze Słońca w naprawdę skuteczny sposób. Dzięki temu możemy w szybki, tani i bezpieczny sposób pozyskiwać energię, która jest całkowicie bezpieczna zarówno dla nas, jak i dla środowiska naturalnego.


Kilka faktów o - Zjawisko fotoelektryczne wewnętrzne

W efekcie fotoelektrycznym wewnętrznym energia fotonu też jest całkowicie pochłaniana przez elektron, ale elektron nie jest uwalniany, jak to ma miejsce w zjawisku fotoelektrycznym zewnętrznym; przenosi się on do pasma przewodnictwa, zmieniając tym samym własności elektryczne materiału (fotoprzewodnictwo). Zjawisko to zachodzi tylko wówczas, gdy energia fotonu jest większa, niż wynosi szerokość pasma wzbronionego (odległość energetyczna między pasmem walencyjnym a pasmem przewodnictwa). Przenoszenie elektronów przez fotony na wyższe poziomy energetyczne w pobliżu złącza wywołuje siłę elektromotoryczną na styku dwóch materiałów pod wpływem światła, zjawisko to zwane jest fotoelektrycznym zjawiskiem zaworowym lub zjawiskiem fotowoltaicznym.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_fotoelektryczny



© 2019 http://informator.konin.pl/