Dobrze zapełniony ogród

rzytulny (mały) ogródW małych ogrodach można zdziałać cuda. Wystarczy przestrzegać kilka zasad, no i oczywiście mieć pomysł na styl całości. Gospodarowanie przestrzenią na małym ogrodzie może wydawać się bardzo trudnym zadaniem, j

Dobrze zapełniony ogród W ogrodzie nie mogą być tylko kwiaty, czy drzewka owocowe, watro także mieć rośliny typu . Świetnie wypełnią miejsce w ogrodzie, posłużą za żywopłot i z reguły są łatwe w pielęgnowaniu.

Przytulny (mały) ogród

W małych ogrodach można zdziałać cuda. Wystarczy przestrzegać kilka zasad, no i oczywiście mieć pomysł na styl całości. Gospodarowanie przestrzenią na małym ogrodzie może wydawać się bardzo trudnym zadaniem, jednak odrobina pomysłowości wystarczy.

Małe skrawki ogrodu można przekształcić w patio- takie miejsce z pewnością stanie się ulubionym miejscem dla całej rodziny. Kameralny kawałek zielonej przestrzeni można wzbogacić o strumyk, oczko wodny oraz ciekawe rośliny w dużych donicach. Można też wspomóc się projektami i zdjęciami z sieci, tam na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.


Sadzenie tui przy domu

Ogrody mogą znajdować się bezpośrednio przy domu, na terenie posesji należącej do właściciela budynku mieszkalnego. Takie ogrody w większości przypadków są mniejsze od ogrodów wolnostojących, do których ich właściciele dojeżdżają w wybranym przez siebie momencie w celu ich pielęgnacji lub spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Zarówno przy domu, jak i w ogrodach mogą być sadzone tuje, które w Polsce należą do najpopularniejszych roślin ogrodowych, a do tego przeróżne krzewy ozdobne, choinki i żywopłoty. Oprócz tego w samych ogrodach sadzone są drzewa owocowe, które wymagają większej pielęgnacji od zwykłych drzew po to, żeby mogły wydawać owoce. Wielu ogrodników wciąż zajmuje się także sadzeniem najpopularniejszych polskich warzyw, takich jak ziemniaki czy marchewka.


Jesień w ogrodzie

Sezon jesienny to ostatni gwizdek, aby jeszcze coś posadzić w naszym ogrodzie. Mogą to być tuje, krzewy i rośliny, które przetrwają zimę. Jesień to też czas porządków, nie tylko w domu, ale i w ogrodzie. Suche liście, igły, chwasty- wszystko to trzeba dokładnie wygrabić, ziemię można nawieźć naturalnym nawozem.

Warto też poprzycinać gałęzie i odrosty w naszych krzewach i wyciąć te drzewka, które już nam nie pasują, albo obumarły w czasie lata lub wiosną. Warto tez uzupełnić korę na skarpach i skalniakach oraz sprawdzić szczelność folii przy roślinach ozdobnych.



© 2019 http://informator.konin.pl/